Program „Powiat bez smogu” cieszy się z roku na rok niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Powiatu Krakowskiego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu od 2021r. udało się wymienić ponad 200 nieekologicznych źródeł ciepła. W programie można ubiegać się o dofinansowanie zakupu i montażu pompy ciepła, instalacji solarnej, pompy ciepła, kotła na biomasę, kotła elektrycznego oraz kotła gazowego.

Nabór wniosków do IV edycji programu trwał w dniach 18.03-22.03.2024. W podanym terminie wpłynęły 102 zgłoszenia.

Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu w Krakowie zatwierdził pierwszą listę rankingową obejmującą 24 wnioskodawców. Z każdym z beneficjentów będziemy się kontaktować w celu ustalenia terminu podpisania umowy.

Pozostałe wnioski są uzupełniane i weryfikowane, o wynikach wszyscy wnioskodawcy będą informowani na bieżąco.