W Krzeszowicach zakończył się dzisiaj dwudniowy Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego.

Wśród gości byli przedstawiciele powiatów naszego regionu (bieszczadzkiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, hrubieszowskiego, łowickiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, limanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego) oraz powiatów, które skorzystały z zaproszenia starosty krakowskiego: bieszczadzkiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, hrubieszowskiego oraz łowickiego, a także profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Janusz Mierzwa i zastępca dyrektora Związek Powiatów Polskich Grzegorz Kubalski.

Po prezentacjach funkcjonowania powiatów oraz wykładach na temat ich przeszłości i współczesności dyskutowano na temat wyzwań i perspektyw rozwoju administracji powiatowej. Przyjęto również postulaty zaproponowane przez Zarząd Związku Powiatów Polskich dotyczące przyjęcia na początku nowej kadencji Parlamentu zmian legislacyjnych istotnych z punktu widzenia powiatów, jako niezbędnych do dalszego rozwoju wspólnot powiatowych.

Powiat krakowski reprezentowali: starosta krakowski Wojciech Pałka i przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj.