Zakończyła się LVI sesja Rady Powiatu w Krakowie. Sesja odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Sesja rozpoczęła się od zapoznania radnych z działaniami Zarządu Powiatu w Krakowie w okresie międzysesyjnym – prezentacje przedstawił starosta krakowski Wojciech Pałka. Głównymi tematami sesji były informacje o: ochronie przed powodzią i suszą oraz środowisko wodne na terenie powiatu krakowskiego w 2022 r. oraz na temat realizacji Powiatowego Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Krakowskiego na lata 2018-2021 z perspektywą na lata 2022-2025.

Ponadto w ramach sesji głosowano nad szeregiem uchwał. Przyjęto m.in. uchwały:

• w sprawie zmiany budżetu i zmiany uchwały budżetowej Powiatu Krakowskiego na rok 2023
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krakowskiego na lata 2023 – 2030 przyjętej Uchwałą Nr XLVIII/509/2022 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 28 grudnia 2022 r.
  • w sprawie nadania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Krakowskiego”

Sesję zakończyły wnioski i oświadczenia radnych oraz dyskusja o sprawach bieżących.

Foto: Katarzyna Krysa, Krzysztof Kamiński