Informacja o nieodpłatnych poradach prawnych i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim na terenie powiatu krakowskiego od 1 lipca 2023r.

Począwszy od dnia 1 lipca 2023 r. nieodpłatne porady prawne i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu krakowskiego świadczone będą wyłącznie w formie porad stacjonarnych w punktach. Powrót do stacjonarnego udzielania porad wynika z odwołania na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość lub poza punktem będą mogły być udzielane jedynie osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się.

Aby skorzystać z porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy się wcześniej umówić:

• pod numerem telefonu: 12 397 91 06 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30), lub
  • poprzez stronę internetową: https://zapisy-np.ms.gov.pl/

Pliki do pobrania

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się w następujących punktach zlokalizowanych na terenie powiatu krakowskiego
Plik:Informacje-strona-internetowa-od-1.07-2.docx
Rozmiar:18,44 KB