Małopolska Open Pickleball Tournament

Nadchodzące wydarzenie Małopolska Open Pickleball Tournament – Otwarte Mistrzostwa Małopolski w pickleballu, to jeden z trzech największych i zarazem najbardziej prestiżowych turniejów w rozgrywanych w Polsce. Gospodarzem imprezy będzie hala sportowa w podkrakowskich Jerzmanowicach, która jest zlokalizowana przy ulicy Szkolnej 2.

Pickleball to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sportów świata – najpierw skradł serca entuzjastów w Stanach Zjednoczonych, a obecnie ekspansja jest kontynuowana na całym globie, w tym także w Polsce, która na mapie Europy wyróżnia się liczbą graczy. Pickleball najlepiej opisać jako połączenie trzech sportów rakietowych: badmintona (boisko jest tych samych wymiarów), tenisa stołowego (stosunkowo podobna konstrukcja rakiet) oraz tenisa ziemnego (podobna technika uderzeń).

Co takiego ma pickleball, że ludzie zakochują się w nim od pierwszego wrażenia? Na pewno trzeba wspomnieć o „niskim progu wejścia”, który powoduje, iż wystarczy zaledwie kilkanaście minut wstępnego wdrożenia, aby czerpać przyjemność z gry.

Turniej Małopolska Open odbędzie się w dniach 10-12.05. Zawodnicy i zawodniczki przystąpią do rywalizacji w siedmiu kategoriach: singiel kobiet, debel kobiet, singiel mężczyzn, debel mężczyzn, singiel mężczyzn 50+, mikst oraz junior do lat 14. Szczególnie ostatnia kategoria jest swego rodzaju innowacją, bowiem jest rozgrywana dopiero od 2024 roku i impreza w Jerzmanowicach będzie jedną z pierwszych, w której najmłodsi spotkają się na korcie.

Rozgrywki będą się toczyć na czterech – specjalnie powstałych na potrzeby turnieju – kortach. Planowane jest rozegranie około 300 spotkań, w których okazję zaprezentowania się będzie miało około 100 zawodników oraz zawodniczek nie tylko z Polski, ale także z Europy. Najmłodsi będą mieć osiem lat, a najstarsi 70.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma pakiet startowy, w który będzie wchodzić pamiątkowa koszulka oraz gadżety ufundowane przez partnerów. Dodatkowo w trakcie turnieju będą oni mogli korzystać z bufetu, a także zjeść ciepły posiłek. Na zwycięzców czekają puchary oraz nagrody rzeczowe.

Jak już wcześniej rzeczono – jerzmanowicki turniej to jeden z trzech najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych w Polsce. Tylko jeden turniej – mowa o mistrzostwach Polski – może się pochwalić wyższą rangą. Z tego powodu pod Krakowem nie zabraknie najlepszych zawodników w naszym kraju, dla których punkty zdobyte w tej imprezie będą niezwykle cenne dla późniejszego układu rankingu.